новини | оголошення | афіша | радіо
burger-button

• слухай • українське 

Cleveland
Akron
Columbus
Cincinnati
Toledo
Dayton
Canton
summer summer

Сонячне затемнення – коли буде і як спостерігати?

451

8 квітня 2024 року повне сонячне затемнення перетне Північну Америку, пройшовши над Мексикою, Сполученими Штатами та Канадою. Повне сонячне затемнення відбувається, коли Місяць проходить між Сонцем і Землею, повністю закриваючи собою сонячний диск.

Безпека є пріоритетом номер один під час спостереження повного сонячного затемнення.
Переконайтеся, що ви знаєте, коли потрібно вдягати спеціальні захисні окуляри, призначені для спостереження за Сонцем. За винятком короткої повної фази повного сонячного затемнення, коли Місяць повністю закриває яскравий лик Сонця, дивитися прямо на Сонце без спеціального захисту очей для спостереження за Сонцем небезпечно. Спостереження за будь-якою частиною яскравого Сонця через об’єктив фотоапарата, бінокля або телескопа без спеціального сонцезахисного фільтра, закріпленого на передній частині оптики, миттєво призведе до серйозної травми очей.

Спостерігаючи за частковими фазами сонячного затемнення неозброєним оком, що відбувається до і після повного затемнення, ви повинні завжди дивитися через спеціальні окуляри для спостереження за сонцем (“окуляри затемнення”) або безпечний портативний сонячний оглядач. Ви також можете використовувати непрямий метод спостереження, наприклад, за допомогою проектор-обскура.

Ось що потрібно знати про шлях затемнення і де його можна буде побачити.
В США затемнення почнеться в Техасі і пройде через Оклахому, Арканзас, Міссурі, Іллінойс, Кентуккі, Індіану, Огайо, Пенсильванію, Нью-Йорк, Вермонт, Нью-Гемпшир і Мен. Невеликі частини штатів Теннессі та Мічиган також спостерігатимуть повне сонячне затемнення.

Видимість затемнення значною мірою залежить від погоди. Похмурий день може завадити спостерігачам побачити це видовище взагалі.

Коли починається і закінчується сонячне затемнення?
Сонячне затемнення почнеться на узбережжі Мексики приблизно об 11:07 ранку за тихоокеанським часом. Континентальну Північну Америку воно покине на атлантичному узбережжі Ньюфаундленду, Канада, о 17:16 за північно-західним часом (NDT). Найдовша тривалість повного сонячного затемнення становитиме 4 хвилини 28 секунд поблизу Торреона, Мексика. У більшості місць уздовж траєкторії тривалість явища становитиме від 3,5 до 4 хвилин.

Де найкраще спостерігати повне сонячне затемнення?
Найкраще місце для спостереження події – вздовж шляху повного затемнення. Тринадцять штатів будуть розташовані вздовж шляху затемнення, і багато міст по всій країні готуються до напливу відвідувачів – планують вечірки та заходи для спостереження за затемненням у дні, що передують повному затемненню.

Влада Клівленда провела прес-конференцію, щоб підготувати мешканців до великого дня 8 квітня.

Мер Джастін Бібб, виконавчий директор округу Каягоґа Кріс Ронайн, а також представники Дослідницького центру NASA Glenn Research Center, Наукового центру Великих озер, округу та міста поділилися новинами, оновленнями та порадами щодо підготовки до затемнення.
Окрім важливих інструкцій щодо безпеки під час спостереження затемнення, міська влада також оголосила про заборону паркування та перекриття доріг у зв’язку з очікуванням великого скупчення людей.

“Ми очікуємо, що до Клівленда приїде дуже, дуже, дуже велика кількість людей”, – сказав мер Бібб.

Як і під час ігор “Браунс”, кілька заїздів будуть закриті приблизно о 13:30 того ж понеділка.

“Ми готувались до цієї події більше року”, – сказав тимчасовий директор департаменту громадської безпеки Вейн Драммонд. “У нас є люди, спеціалізовані підрозділи на місцях, федеральні та місцеві партнери. Ми вважаємо, що після затемнення вулиці будуть переповнені не лише транспортними засобами, а й людьми, тому переконайтеся, що ви належним чином до цього підготувалися”.

Майже чотирихвилинне повне сонячне затемнення почнеться трохи раніше 15:15 у Клівленді.