новини | оголошення | афіша | радіо
burger-button

• слухай • українське 

Cleveland
Akron
Columbus
Cincinnati
Toledo
Dayton
Canton
summer summer

100-річний Ford Model T проїде через Огайо у рамках ювілейної подорожі по всій країні

87

Жителі округу Старк та інших округів штату Огайо, що пролягають вздовж історичного шосе Лінкольна, не зможуть пропустити культове видовище і звучання Ford Model T 1924 року.

Сьогодні Модель Т проїде через всю країну через Мінерву, Кантон, Массіллон і Вустер.

Столітній автомобіль демонструється в рамках 19-денної акції Sea to Sea in a Model T, організованої Museum of American Speed.

Подія розпочалася в неділю в Нью-Йорку і завершиться в Сан-Франциско 20 червня.

Модель T, що подорожує країною, копія справжнього 10-мільйонного екземпляру, поїде з Грінсбурга, штат Пенсильванія, до Менсфілда у вівторок. Її шлях пролягатиме через Кантон, де вона прибуде на Tuscarawas Street.

Sea to Sea Model T проїде через Кантон
Щоб побачити автомобіль, Брюс Докстадер планує приїхати до Старка.

“Не кожен день хтось їздить на Model T, і ще рідше хтось каже, що їде на Model T з Нью-Йорка до Сан-Франциско”, – каже Докстедер. “Вони також мають дуже специфічний звук, коли я чую його, я знаю, що Model T десь поруч”.

Докстедер, 77-річний мешканець Кента і автолюбитель, є членом Greater Akron Model T Club. Він їде до Кантону на власній Моделі Т, седані 1918 року випуску. Дідусь Докстадера придбав автомобіль у 1920 році, коли повернувся зі своєї служби у роки Першої світової війни, і їздив на ньому, доки він не зламався у 1926 році, після чого його сховали у сімейному сараї. Докстадер відреставрував автомобіль у 1964 році.

Я цікавився старими автомобілями з тих пір, як став достатньо дорослим, щоб взяти ключ від сараю і сісти в цю машину”, – каже Докстадер. “Тепер я їжджу на ньому по всьому світу”.

Докстадер на пенсії, але каже, що робота над автомобілями не дає йому спокою. У вільний час він побудував пожежну машину і пікап із підручних матеріалів. За словами Докстадера, відновлювати старі автомобілі приносить більше задоволення, ніж просто дивитися на них.

“Мені подобаються автомобілі, а в Клубі Model T повно людей, які люблять їздити на них”, – каже Докстадер. “У нас немає виставкових автомобілів, у нас є автомобілі для водіння”.

Докстадер сказав, що члени Клубу Model T зберуться на автобусній станції на Tuscarawas Street в Кантоні близько 11:00 ранку у вівторок, щоб дочекатися прибуття Model T.

“Це захоплююча історія”, – сказала Келсі Буджо, менеджер зі зв’язків з громадськістю та контент-маркетингу компанії Speedway Motors і відповідальна за зв’язки з пресою під час заходу. “Подорож від узбережжя до узбережжя на Model T – це щось особливе.”

Модель T – легендарна спадщина Форда
Модель T була винайдена Генрі Фордом з метою створення універсального автомобіля, доступного для всіх американських сімей. Вперше вона була випущена в 1908 році і стала одним з перших серійних автомобілів завдяки винайденому Фордом конвеєру, який випускав Model T аж до закінчення виробництва в 1927 році. За цей час було продано понад 15 мільйонів автомобілів Model T, згідно з даними веб-сайту компанії Ford.

У 1924 році на честь випуску 10-мільйонного автомобіля Ford Model T було запроваджено подорож по пересіченій місцевості на Model T. Цьогорічний ювілейний пробіг проходить тим самим маршрутом по Lincoln Highway.

Ford 1924 року випуску був подарований Museum of American Speed сім’єю покійного доктора Алана Хетевея (Alan Hathaway). Сім’я Хетевеїв здійснила цю подорож двічі, відзначаючи 50-ту та 75-ту річницю створення одного й того ж підрозділу.

Ford’s Model T відображає собою багаторічний шлях автомобільних інновацій, володіючи багатьма принципами, які, за словами Докстадера, залишаються візитною карткою американського стилю водіння.

“Коли я їду на своїй старій машині по дорозі і дивлюся на сучасні автомобілі, вони більші і мають більше кінських сил, але основні компоненти ті ж самі”, – каже він. “Врешті-решт, у вас є двигун, який передає обертання на колеса, що змушує машину рухатися”.